Bilimsel Altyapı
Hastalık listesi
Kimlere uygulanır?
Nasıl uygulanır?
Analiz süreci
Raporlama
Genetik danışmanlık

Doğum Öncesi Kalıtımsal Hastalık Paneli

Hepimizin genetik yapısında bulunan ve çocuklarımızda hastalık yapma potansiyeline sahip 2500'den fazla genetik mutasyonu tarıyoruz. 
300'den fazla genetik hastalığa olan yatkınlığı yüksek hassasiyet ve özgüllük ile tespit edebiliyoruz.
Kimlere Önerilmeli?
Doğum Öncesei Kalıtımsal Hastalık Panelimiz, listemizde bulunan rahatsızlıklardan etkilenen ya da taşıyıcı olarak bulunduran (veya bulundurma şüphesi bulunan) kişilere uygulanır.
Nasıl Uygulanır?
Testimiz anne ve baba adayının kolundan alınacan basit bir kan örneği ile çalışılır.
Amerika'da bulunan  tüm gerekli kalite sertifikalarına sahip laboratuvarımızda​ çalışılır ve sonuçlar 2-3 hafta içerisinde iletilir.
Bilimsel, Etik ve Etkili Uygulama
Elde edilen genetik bilgi, insan moleküler genetiği alanında uzman kadromuz tarafından hayatınıza entegre edilir.  Lütfen bu alanda uzman olmayan kişilerin etkisi altında kalmayınız. Genetik, genetikçilerin işidir.
Genetik Biliminin Sunduğu En Son Yenilik - İzmir Genetik güvencesi ile...
İnsan genom projesinin 2003 yılında tamamlanması ile genetik yapımız ile ilgili bilgimiz büyük bir artış göstermiştir. Bu artış ile birlikte, birçok hastalığın genetik altyapısı bilimsel çalışmalar ile gösterilmiş, ve bireylerin bu hastalıklara yatkınlıklarını ortaya koymak adına birçok test ve teknik geliştirilmiştir.
300'den fazla genetik hastalık - yüksek hassasiyet ile tespit edilir!
Otozomal resesif (çekinik) ve X-kromozomuna bağlı genetik hastalıkları tarar ve üreme sağlığınız/planlamanız için size çok önemli bilgiler sunar.