İzmir Genetik Araştırma ve Ticaret  Ltd. Şti.

İzmir Genetik Araştırma Ltd. Şti., 2015 yılında İzmir'de kurulmuştur. İleri genetik analiz testlerini ülkemize ve sağlık sistemimize kazandırmayı amaçlayan İzmir Genetik, 2015 yılının son çeyreğinde Türkiye çapında 14 büyük şehirde satış-pazarlama organizasyonunu tamamlayıp, çalışmalarına başlamıştır. Türkiye çapında pazarlama-satış ağımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.
Ticari kaygılardan uzak, bilimsel ve etik değerler üzerine kurmuş olduğu faaliyet planı ile, sağlık sistemimiz için büyük önem taşıyan genetik analiz testlerini ülkemize kazandırmayı amaç edinen İzmir Genetik, Pediatri ve Onkoloji alanlarından başlayarak birçok genetik testin ülkemize kazandırılmasını sağlamıştır.

Ayrıca, yurt içinde seçkin Ar-Ge firmaları ile çalışma ortaklığına giden İzmir Genetik, sunduğu genetik testlerin ülkemize bilimsel entegrasyonunu amaçlayan sekiz proje önerisi hazırlamış ve bu projeler üzerindeki çalışmalarına başlamıştır. 
Son olarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Teknoparkı DEPARK bünyesinde bulunan İzmir Genetik, Onkoloji alanında orta ölçekli bir projenin yürütücülüğünü üstlenmiştir.